דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

דומיין וגוגל Apps

אחת הסיבות שבעלי עסקים קונים דומיין זה כדי להשתמש בכתובת דוא"ל תחת שם הדומיין של העסק. המשמעות השיווקית היא עצומה, כי אחרי הכל, avi.internic@gmail.com לא נראה טוב מחינה תדמיתית ומקצועית כמו avi@internic.co.il.

השימוש בכתובת מייל על דומיין העסק בדרך כלל מחייב שימוש בתוכנות דואר על המחשב האישי, וגם תוכנת צד שרת. אם תוכנת מייל בשרת אינה תומכת בוובמייל, לא תוכלו לגשת להודעות שלכם מכל מקום, ובכל זמן.

במקרה שהתקנתם תוכנה איכותית בשרת כמו מיקרוסופט Exchange זה עולה לכם הרבה מאד כסף גם בקנייה וגם בתחזוקה. אם השתמשתם בתוכנה חינמית בשרת הדואר סביר שלא תקבלו את חווית המשתמש והאפשרויות שמערכת כמו Gmail, המשרתת מעל 400 מליון משתמשים ברחבי העולם, מציעה.

כאן נכנסת לתמונה מערכת גוגל Apps לדומיין פרטי.

שימוש בדומיין וגוגל Apps יחד מאפשר לכם להשתמש בכל המוצרים שגוגל מציעה למשתמש הפרטי – כגון Gmail, יומן, מסמכים וניהול אנשי קשר- תחת הדומיין הפרטי שלכם. לעסקים או ארגונים עם דומיין משלהם, גוגל מציעה כמה תוכניות, מ-$5 ועד $10 למשתמש.

אלטרנטיבית, אינטרניק תשמח לספק לך שירותי מייל על שרת ישראלי בעלות של כ-$8 ל-15 תיבות מייל עם שירות בעברית ובישראל. (פי 10 זול יותר !)

מלבד תיבות דואר בדומיין, גוגל Apps גם יוצרת סביבה משרדית וירטואלית בין משתמשיה, כאשר אפשר לשתף מסמכים, אנשי קשר ויומנים בין החברים השונים תוך שמירה על הגבלת הגישה למשתמשים מבחוץ.חיבור דומיין וגוגל Apps


חיבור הדומיין וגוגל Apps ללקוחות אינטרניק הוא פשוט ומתבצע בשני צעדים:

  1. אימות בעלות על הדומיין.
  2. שינוי רשומות MX.

אימות בעלות על הדומיין מבטיח שרק אנשים בתוך הארגון שלך יוכלו להשתמש בו על מנת לגשת לשירותים השונים של גוגל Apps ובכך להגן על הדומיין שלך. לא ניתן להשתמש במערכת גוגל Apps מבלי לאמת בעלות על הדומיין ויש לבצע זאת תוך 21 יום מפתיחת החשבון בגוגל Apps.

ישנן מספר דרכים לאמת בעלות על הדומיין, וכולן מוסברות בפירוט במסך הפתיחה אליו מגיעים לאחר יצירת החשבון: יצירת רשומת TXT בניהול הדומיין, העלאת קובץ HTML לשרת, הוספת תג-מטא לאתר האינטרנט או שימוש בשירות Google Analytics.

השתמשו בשיטה הנוחה לכם ביותר, אולם אם אין לכם אתר אינטרנט כלי הניהול של אינטרניק יאפשרו לכם זאת באמצעות יצירת רשומת TXT בקובץ ה DNS.

לאחר שאמתתם בעלות על הדומיין, גוגל Apps יציע לכם להפעיל את השירותים השונים הזמינים בחשבון: Gmail, מסמכים, יומן ועוד. האפשרות היחידה שמצריכה הגדרות נוספות בדומיין היא הפעלת מערכת הדואר האלקטרוני, עבורה יש לבצע שינוי ברשומות ה-MX בדומיין.

הגדרת דומיין וגוגל Apps בממשק הניהול של אינטרניק

בממשק ניהול הדומיין של אינטרניק ניתן לבצע את השינויים בשלושה שלבים פשוטים, מבלי צורך להכיר מושגים כדוגמת DNS ו-MX Records. לאחר שהתחברתם לממשק הניהול, תראו לפניכם רשימה של כל הדומיינים השייכים לכם.

ישנה עמודה בטבלה תחת הכותרת Zone Edit עם קישור לצד כל דומיין. לחיצה על קישור Zone לצד הדומיין (תצלום א') הרצוי תביא אתכם למסך ניהול רשומות הדומיין.
בתחתית העמוד תמצאו מספר כפתורים, ביניהם הכפתור "Google MX Settings" (תצלום ב). לחצו עליו ויעלה לפניכם מסך המציג את הגדרות ה-MX החדשות. לחיצה על כפתור Confirm (תצלום ג) תאשר את שינוי ההגדרות.

זהו זה – הגדרתם את הדומיין לעבוד עם גוגל Apps. כל שנותן הוא לפתוח במערכת Apps משתמשים כרצונכם.

היום, כשמוצעים לנו כלים כל כך פשוטים לשימוש בדומיין שלנו, פשוט אין סיבה שלא לעשות בהם שימוש. נטשו את המערכות והתוכנות הישנות לניהול הדואר האלקטרוני ושדרגו עוד היום את הדומיין שלכם לגוגל Apps.

תצלום א: כניסה ל-Zone.

שלב א: כניסה ל-Zone.

תצלום ב: בחירה בכפתור Google MX Setings.

שלב ב: בחירה בכפתור Google MX Setings.

תצלום ג: בחירה בכפתור Confirm.

שלב ג: בחירה בכפתור Confirm.

תצורה סופית.

תצורה סופית.
Please wait...