דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

תעודת SSL

SSL הינו פרוטוקול הסטנדרטי לתקשורת מאובטחת באינטרנט. תעודת SSL מנפיקה מפתח הצפנה המאפשר העברת מידע בצורה מאובטחת בין הגולש לשרת או דומיין, ללא "מאזינים" בלתי רצויים על הקו.

תעודת SSL משרתת שלוש פעולות חשובות:

  1. מאמת או מוודא שהשרת שאליו אתה מחובר הוא אכן השרת הנכון.
  2. יוצר ערוץ תקשורת מאובטח, על-ידי הצפנת כל המידע המועבר בין דפדפן האינטרנט לבין האתר או הדומיין.
  3. מוודא כי המידע שנשלח ממחשב אישי של המשתמש יגיע בשלמותו, ללא טעויות וללא שיבושים, אל האתר.

קרא עוד: למה SSL ?

מי צריך תעודת SSL ?

`
  • בעלי אתרי מסחר אלקטרוני אשר מקבלים תשלומים דרך האתר שלהם, נדרשים לאבטח את אתרם ע"י מפתח הצפנה, בכדי שחברות האשראי יאשרו את פעילותם ובכדי להקנות בטחון לקונים הפוטנציאלים.
  • בעלי אתרי רשתות חברתיות הרוצים להגן על המידע האישי הקיים באתר.
  • אתרי דואר אלקטרוני למיניהם.
  • אתרים שמכילים מידע חשוב, בין שהוא פרטי, פיננסי , מסחרי וחשוב להם לשפר את אבטחת המידע באתר.

רק במידה והאתר שלך מאובטח באופן בולט בטכנולוגיית ,SSL הלקוחות שלך יסמכו על רמת אבטחת המידע שלך.


השוואה בין תעודות SSL השונות הנמכרות באינטרניק:


True BusinessID with EV True BusinessID True BusinessID Wildcard QuickSSL® Premium RapidSSL® Wildcard GoGetSSL Domain SSL סוג התעודה
מקסימום אמינות ואבטחה. מתאים לאתרי מכירות מאובטחים. החותם הבולט ביותר והיעיל ביותר להגברת מכירות. אמינות גבוהה ומאובטחת. מומלץ לעסקים בינוניים. אמינות גבוהה ומאובטחת. מומלץ לעסקים בינוניים עם מספר אתרי משנה. אמינות טובה ומאובטחת. מומלץ לעסקים בינוניים. אמינות בסיסית ומאובטחת. ממומלץ לעסקים קטנים עם מספר אתרי משנה ללא אתר מכירות. אמינות בסיסית ומאובטחת. ממומלץ לעסקים קטנים ללא אתר מכירות. מתאים ל:
ראו דוגמאות בתחתית הטבלה חותם אבטחה Geotrust חותם אבטחה Geotrust חותם אבטחה Geotrust חותם אבטחה Geotrust חותם אבטחה Geotrust חותם הSSL שניתן להציג באתר
1-10 ימי עסקים 1-10 ימי עסקים 1-10 ימי עסקים יום עסקים יום עסקים יום עסקים זמן הנפקה1
מול פרטי העסק. מעידה על אבטחת האתר ועל אמיתות החברה. מול פרטי העסק. מעידה על אבטחת האתר ועל אמיתות החברה. מול פרטי העסק. מעידה על אבטחת האתר ועל אמיתות החברה. מול כתובת הדומיין. מעידה רק על אבטחת האתר. מול כתובת הדומיין. מעידה רק על אבטחת האתר. מול כתובת הדומיין. מעידה רק על אבטחת האתר. אימות תעודה2
+ + + + - - חותם אבטחה דינמי3
- - + - + - כולל סאב דומיינים4
+ + + + + + הנפקה מחדש ללא עלות5
999 ₪ 449 ₪ 1899 ₪ 349 ₪ 816 ₪ 99 ₪ מחיר לשנה6


דוגמאות לתצוגה המאובטחת של תעודת הצפנה True BusinessID with EV:


אנו ממליצים לבחור בתעודה הבולטת ביותר ללקוחות, ככל שסימון אבטחת האתר בולט יותר ללקוח – כך הוא מרגיש בטוח יותר באתר ופחות מהסס לבצע רכישה או להשאיר מידע רגיש באתר.

כל התעודות בעלות הצפנה של 256 ביט והן נבדלות זו מזו במספר פרמטרים:

1 זמן ההנפקה תלוי באישור החברה המנפיקה.

2 אימות תעודה: בתעודות בסיסיות מתבצע אימות רק מול כתובת הדומיין של האתר, תעודות ממשפחת "True" הנן חזקות יותר, מנפיק התעודה מבצע אימות מול פרטי הלקוח ונדרשים פרטים כגון – תעודת עסק וכו'. ככל שהאימות שמתבצע הוא מעמיק יותר, כך רמת האמון של הלקוח שלך עולה והסיכוי לביצוע מכירה דרך האתר עולה.

3 חותם אבטחה: ישנן תעודות המאפשרות שילוב של חותמת באתר שמוכיחה שבאתר זה מופעלת תעודת SSL ,מקובל לשלב את החותמת הנ"ל בעיקר באזורי המידע הרגיש כדי לתת לגולש תחושת ביטחון. חלק מהתעודות מאפשרות שילוב של חותמת דינאמית, בה יראה הגולש גם תאריך ויוכל להיות בטוח שהחותמת עדכנית ובתוקף.

4 סאב דומיינים: בתעודות מסוג Wildcard , ניתן לאבטח לא רק דומיין בודד, אלא גם את האפשרויות הבאות : www.yourdomain.com , secure.yourdomain.com, other.yourdomain.com וכו'.

5 הנפקה מחדש ללא עלות: במצב שבו צריך להנפיק מחדש את המפתח עקב העברתו לשרת אחר, או קריסה של המחשב בו הותקן לראשונה, וכד'.

6 תקופת התעודה: החל מחודש 09/2020 ספקיות האבטחה העולמיות שינו את תנאי הנפקת תעודות SSL והגבילו את האפשרות לרכישת מפתחות הצפנה מכל הסוגים לשנה אחת בלבד, בכל האתרים ברשת, בכל העולם. המשמעות היא שיש לחדש את תוקפו של מפתח ההצפנה מחדש בכל שנה.

Please wait...