דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

חיפוש דומיין פנוי

אחד מהאתגרים החשובים העומדים בתחילת הדרך בפני יזם האינטרנט הוא חיפוש ומציאת דומיין פנוי לעסק החדש. בחירת דומיין היתה יכולה להיות משימה פשוטה אם כל שם שהיינו בוחרים היה פנוי, אך הופכת להיות משימה קשה למציאת גם שם דומיין מתאים ושגם יהיה פנוי לרישום. על כל השיקולים בבחירת דומיין אפשר לקרוא בהרחבה במדריך בחירת דומיין

בהמשך המאמר נראה לכם איך תוכלו להשיג דומיין במידה שהדומיין פנוי, מה לעשות אם הדומיין תפוס, בירור פרטים על הדומיין ודרכים יצירתיות לשים את ידכם על דומיין תפוס המתאים עבורכם.

האם הדומיין פנוי?


בדיקת דומיין פנוי מומלצת כאן באתר דומיין אינטרניק. ניתן להקיש את שם הדומיין המבוקש בשדה החיפוש, ומיד נקבל תשובה אם הדומיין פנוי או לא ובמגוון סיומות פופולריות. מנסים מספר אפשרויות עד למציאת דומיין או מספר דומיינים פנויים שיכולים להתאים לעסק החדש. המשך התהליך יהיה ביצוע הרכישה בפועל. קניית דומיין פנוי בצורה זו היא הדרך המהירה והזולה ביותר.

במידה והדומיין תפוס?


אם מצאנו דומיין שהוא תפוס, ושיכול היה להתאים במיוחד למיזם האינטרנטי, קיימת אפשרות לפנות לבעל הדומיין בניסיון לרכוש אותו ממנו. פרטים על הדומיין ועל בעליו הוא מידע נגיש באינטרנט וניתן לקבל אותו דרך ממשק מי בעל הדומיין (Whois). מחיר הדומיין נקבע במשא ומתן ולא יהיה זול יחסית לקניית דומיין פנוי.

מכיוון שרוב הדומיינים התפוסים אינם פעילים וחלקם אף נרכש למטרות עשיית רווח, כצעד ראשון כדאי לבדוק אם בכלל קיים אתר פעיל תחת שם הדומיין. פשוט מקישים בדפדפן את שם הדומיין המבוקש ואז רואים אם הדפדפן מעלה אתר פעיל ורציני או עולה סתם דף נחיתה או בכלל מקבלים שגיאה של אתר לא קיים.

מציאת דומיין פנוי באתרי מכירות


רבים מאילו שקנו דומיין עשו זאת על מנת לעשות רווח קל ומהיר, חלקם אף מקצוענים בתחום ונקראים "דומיינרים". מוכרי הדומיין מציעים את מרכולתם באתרים מיוחדים שקמו למטרה זאת. מידע נוסף על אתרי מכירת דומיינים. חיפוש דומיין פנוי באתרים אילו יכול גם לעזור לכם במציאת דומיין פנוי כלבבכם אולם תצפו שהמחיר לא יהיה זול.

לצוד דומיין


בעלות על דומיין ניתנת לזמן קצוב, ואם מחזיק הדומיין לא יחדש ויאריך את תוקף הדומיין, תוקף דומיין יפוג, הרישום יתבטל והוא יהיה פנוי לרישום מחדש. אם יש לכם סבלנות וזמן ניתן לערוב לדומיין כזה שבמידה ולא חודש נהיה הראשונים לרשום אותו. אך לא ניתן לחזות האם זה אכן יקרה וכמובן יכולים להיות רושמים נוספים העורבים בדיוק לאותו דומיין.

Please wait...