דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

קניית דומיין - תשובות לשאלות נפוצות וסוגיות משפטיות

 1. למה צריך שם דומיין?

  לחצו לקבלת הסבר מדוע צריך שמות דומיין, מה זה שם דומיין

 2. אילו סוגי כתובות אינטרנט ניתן להזמין?

  כתובת אינטרנט ישראלית: קניית דומיין ישראלי לעסקים, חברות ואנשים פרטיים הכתובת תהיה מסוג co.il.דומיין. קניית דומיין לעמותות, מוסדות ציבור ואירגונים הכתובת תהיה מסוג org.il.דומיין.

  כתובת אינטרנט בינלאומית: קניית כתובות אינטרנט מהסוגים: org. ,net. ,com. ניתן להזמנה ע"י כל אדם פרטי, גוף עסקי או ארגון. לאינטרספייס הסכמי נציגות עם רשמי דומיינים שונים ברחבי העולם וניתן להזמין גם את כתובות אינטרנט בינלאומיות הבאות: info. ,biz.

 3. באיזה שם דומיין כדאי לי לבחור?

  בד"כ, נכון יהיה לבחור בשם העסק שלך או שם הנושא של אתר האינטרנט שברצונך להקים. לדוגמא: אם שם העסק שלך הוא אינטרספייס, אזי העדיפות היא לכתובת: interspace.co.il או interspace.com. אם נושא האתר שלך הינו מכירת ספרי בית ספר, אזי אפשרות של שם דומיין היא netsefer.co.il.

  לגבי סיומות של שם דומיין, מכיון שכל סיומת תוכר בכל מקום בעולם, הרי שהשיקול לגבי בחירת הסיומת של שמות דומיין הינו שיווקי בלבד. קניית שמות דומיין המסתיימים ב .com, .net, .org מתאימים לעסקים או אירגונים בעלי פעילות בינלאומית. שמות דומיין המסתיימים ב .co.il מתאימים לעסקים או יחידים המעוניינים להציג זהות ישראלית. קניית שמות דומיין בעלי סיומות בינלאומיות, כמו .biz וכד', יוצרות רושם של אתר ללא זהות לאומית, ויכולים לשמש אלטרנטיבה של שם דומיין שאינו זמין לרישום בסיומות האחרות. מידע נוסף מורחב ניתן למצוא במדריך בחירת דומיין

 4. מה זה דומיין בעברית?

  דומיין בעברית הוא דומיין שמקלידים אותו באותיות בעברית. הסבר מלא על - דומיין בעברית. ראה גם: שאלות ותשובות על דומיין בעברית

 5. אני מעונין להקים אתר, אולם הפיתוח יסתיים רק בעוד מספר חודשים. מדוע לרכוש כתובת אינטרנט כבר עכשיו?

  עשרות אלפי כתובות אינטרנט נרשמות מדי יום בארץ ובחו"ל, אם ישנו עסק עם שם זהה לשלך והוא מגיש בקשת רישום דומיין לפניך, אזי הכלל החל במקרה כזה שכל הקודם זוכה ואז תצטרך להתפשר על שם דומיין או כתובת אינטרנט אחר שאולי לא יתאים במאת האחוזים. לכן חברות רבות מזדרזות ורושמות את שם דומיין של העסק שלהן, לפני שיתעורר הצורך להתמודד עם בעיה שכזו.

 6. כמה זה עולה?

  קניית שם דומיין ישראלי (סיומות .co.il / .org.il / .net.il / .ac.il / .muni.il.): עלות של 79.9 ש"ח לשנה כולל מע"מ . רישום דומיין בעברית (סיומות .ישראל / .ישוב.ישראל / אקדמיה.ישראל): עלות של 79.9 ש"ח לשנה כולל מע"מ. קניית דומיין בינלאומי (סיומות .com /.org /.net /.biz /.info): עלות של 79.9 ש"ח לשנה כולל מע"מ .

 7. לאחר שאזמין את שם דומיין, כיצד אדע ששם הדומיין אכן שייך לי ?

  עם קבלת האישור הסופי מהרשויות, בעניין רישום שם דומיין שהזמנת, תשלח אליך בדואר אלקטרוני הודעה המאשרת או דוחה את הזמנתך. במקביל, ניתן לבדוק באתר האינטרנט שלנו אם שם הדומיין שהזמנת, אכן נרשם על שמך. המידע המוצג באתר, מיובא ישירות ממאגרי המידע של רשויות הרישום.

 8. כמה כתובות אינטרנט ניתן להזמין?

  רישום שמות דומיינים בעלי סיומות בינלאומיות אינו מוגבל בכמות - ניתן להזמין סיומות שונות לשם דומיין אחד, (לדוגמא interspace.net, interspace.org, interspace.biz, interspace.info, וכן הלאה), או שמות שונים בעלי אותה הסיומת (לדוגמא interspace.net, inter-space.net, inters-pace.net, וכן הלאה).

  יש לציין כי, שמות דומיין ישראליים ניתן לרשום עבור: אדם פרטי / חברה בע"מ / עמותה רשומה / עו"ד / רו"ח. לא ניתן לרשום שם דומיין ישראלי עבור גוף עסקי שהינו בסטאטוס של עוסק מורשה. כמו כן, ניתן לרשום דומיין ישראלי רק עבור נירשם אחד - לא ניתן לרשום שם דומיין בבעלות ראובן ושמעון, אלא בבעלות ראובן כאשר איש הקשר יכול להיות שמעון.

 9. אני רוצה להזמין שם דומיין אך אין ברצוני להעביר את פרטי כרטיס האשראי שלי באמצעות האתר. מה אעשה ?

  קניית דומיין באמצעות אתר האינטרנט שלנו www.internic.co.il ללא מתן פרטי כרטיס אשראי, ולאחר מכן, להוציא את ההזמנה לפועל באמצעות שליחת פקס. יש לבדוק שהפרטים המוזנים הינם נכונים וכל השדות מולאו. יש להוסיף פרטי כרטיס אשראי ולשלוח את ההזמנה לפקס 073-222-4440. לחילופין, ניתן למסור לנו את פרטי האשראי בטלפון ואנו נדאג להשלים את תהליך ההזמנה בו במקום. חברות או ארגונים המזמינים שם דומיין ואין ברשותם כרטיס אשראי, יוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני ל 073-222-4444 שלוחה 2 להמשך טיפול מול הגורם המזמין ו/או המשלם בחברה או הארגון.

 10. האם אני יכול להזמין כתובת אינטרנט ולעבור איתה לספק אינטרנט אחר ?

  בהחלט! כתובת אינטרנט הינה בבעלותך וביכולתך לבחור לעבור לספק אינטרנט כלשהוא.
  ניתן כמובן לארח את אתר האינטרנט שלך באינטרספייס. נשמח להציג בפניך פרטים על תכניות אירוח אתרי אינטרנט אצלנו - פרטים באתר הבית שלנו: אחסון אתרים בחו"ל Interspace Hosting או אחסון אתרים בישראל.

  אנחנו גם מזמינים אותך להעביר את הדומיינים הקיימים שלך מרשם אחר אלינו, וליהנות משירות הלקוחות מספר 1 בישראל ולהשתמש בממשק ניהול דומיין נוח ידידותי ואמין!
  פרטים נוספים אודות העברת דומיינים לאינטרספייס - בקישור הבא: העברת דומיין.

 11. מה הם הכללים לגבי מספר וסוג התוים בשם הדומיין ?

  ניתן לרשום כתובת אינטרנט עד 64 תווים שונים שתהיה מורכבת מ: מספרים, אותיות באנגליות והסימן - (מינוס) או צרוף כלשהוא של התוים הללו. הסימן - (מינוס) אינו יכול להופיע בתחילת השם.

 12. האם ישנם איסורים לגבי רישום שמות דומיינים ?

  חל איסור לעשות שימוש במילים פוגעות או מילים שהשימוש בהם מנוגד לחוקי המדינה בה נרשם הדומיין. כמו כן ישנם איסורים ספציפייFם בודדים כמו השימוש בכתובת www.co.il.

 13. מה הם ההיבטים המשפטיים לגבי רשום שמות דומיינים ?

  חברת אינטרספייס אינה צד ואינה מתערבת בעימותים שבין בעלי מסחר רשומים לבין מי שביקשו להקצות להם שמות דומיין.

  אין בהקצאת שם דומיין משום מתן רשות לפעול תחת שם דומיין זה שלא כדין או בדרך שיש בה משום הפרת זכויות קיימות על פי כל דין.

  הקצאת שם דומיין אינה משמשת ערובה לזכות כלשהי נוספת על שם דומיין, אינטרספייס, או מי שפועל מטעמו, לא נושאים בשום אחריות בשל הקצאת שם דומיין.

 14. כמה זמן לוקח תהליך רישום דומיין ?

  אנו מתחייבים לרשום את הדומיין תוך שבוע אם כי ברוב המקרים הרישום מסתיים בפחות מ-24 שעות.

 15. כיצד מעדכנים פרטים בדומיין (שינוי פרטי הקשר בדומיין) ?

  ישנן שתי דרכים לבצע שינויים בפרטי הקשר בדומיין:

  1) ניתן לבצע עדכון פרטים בדומיין המנוהל באמצעות רשם הדומיינים המוסמך אינטרספייס (למעט שינוי שם המחזיק בדומיין) באמצעות ממשק ניהול דומיין ישראלי ובינלאומי בכתובת https://portal.internic.co.il.

  2) לחלופין, ניתן לשלוח בקשה מקוונת לעדכון פרטים באמצעות טופס בקשה לעדכון פרטים.

  לתשומת לבך: לצורך שינוי שם המחזיק בדומיין יש לבצע הליך משפטי נפרד של העברת זכויות בדומיין. ניתן ליצור אתנו קשר באמצעות הקישור הבא ונשמח לשלוח לך את הפרטים המלאים ואת הטופס הרלוונטי בהקדם האפשרי.

 16. כיצד מעדכנים את כתובות ה-DNS בדומיין ?

  ישנן שתי דרכים לבצע שינויי DNS (כתובות שרתי האחסון) בדומיין:

  1) ניתן לבצע שינוי של כתובות ה-DNS בדומיין המנוהל באמצעות רשם הדומיינים המוסמך אינטרספייס, או כל שינוי בהפניות ה-Zone של הדומיין, באמצעות ממשק ניהול דומיין ישראלי ובינלאומי בכתובת https://portal.internic.co.il.

  2) לחלופין, ניתן לשלוח בקשה מקוונת לעדכון DNS באמצעות טופס בקשה לעדכון DNS.

  לתשומת לבך: כדי לבצע עדכון כלשהו בדומיין יש לוודא כי הדומיין בתוקף ומנוהל באינטרספייס בע"מ. לא ניתן לבצע עדכון פרטים או כל שינוי אחר בדומיין שאינו בתוקף.

 17. לכמה זמן נרשם הדומיין ?

  הדומיין נרשם לתקופה של מספר שנים על פי התשלום בזמן הרישום. כל עוד הדומיין בתוקף ניתן לחדש ולהאריך את תוקפו בדומיינים ישראלים עד חמש שנים ובדומיינים בינלאומיים עד עשר שנים. בסוף התקופה ובמקרה שהדומיין לא מחודש, הדומיין פג תוקף ולאחר מכן נמחק ופנוי לרישום מחדש.

  בדף הבא ניתן לבדוק את תוקף הדומיין

 18. כיצד ניתן לחדש שם דומיין ?

  אינטרספייס שולחת התראות מראש לגבי חידוש שם דומיין באמצעות דואר אלקטרוני. ההתראות הינן חוזרות ונשנות ומתחילות כשלושה חודשים לפני תאריך החידוש. את חידוש הדומיין עצמו ניתן לבצע בשלושה אופנים:

  1) באמצעות הקישור הנמצא בהודעות הדוא"ל ששלחנו אליכם.

  2) באמצעות ממשק ניהול הדומיין בכתובת https://portal.internic.co.il.

  3) באמצעות מחלקת שירות הלקוחות של אינטרספייס בטלפון 073-222-4444 - שלוחה 6.

  לתשומת לבך: בכדי שנוכל לחדש שמות מתחם המסתיימים בסיומת ישראלית על הדומיין להיות תחת ניהול רשם מוסמך אינטרספייס. כדי להעביר דומיין קיים מרשם אחר לניהול ברשם מוסמך אינטרספייס יש למלא את הטופס המתאים ואנו נשמח לטפל בבקשה ולהעביר את ניהול הדומיין כדי שיהיה ניתן לחדשו דרכינו.

Please wait...